Na skróty

28.03.2018 Wielkanoc
23.03.2016 Wielkanoc
15.07.2015 Norma ISO 9001:2015

Coaching - Każdy jest kowalem swojego losu.

03.09.2013

Nasza Jednostka uruchamia dla Państwa cykl szkoleń dotyczących rozwoju osobistego. W przypadku zainteresowania - zapraszamy do odwiedzin naszej strony, wkrótce pojawią się nowe tematy szkoleń wraz z przystępnym cennikiem. Zapraszamy !

Zanim jednak, to nastąpi przedstawiamy Państwu kilka przydatnych informacji "czym jest coaching" - obecnie bardzo modna usługa szkoleniowa polegająca na pracy nad sobą z udziałem Coacha (Trenera). Indywidualność spotkań, pozwala na odkrywanie własnego "ja" i pomaga w realizacji wyznaczonych przez siebie celów.

Coaching jest jedną z form rozwoju osobistego, metodą pracy, w efekcie której osoby coachowane odkrywają swój potencjał oraz potrafią go w pełni wykorzystać. Dzięki temu łatwiej osiągają sukces w życiu zawodowym i mają poczucie spełnienia w życiu osobistym. Klient decyduje o wyborze obszaru, w którym pragnie dokonać zmiany. Coaching może dotyczyć każdego aspektu życia: rodziny, pracy, zdrowia, związku, relacji z ludźmi, stanu psychicznego.

Proces coachingowy to seria systematycznych spotkań z coachem (osobistych lub przez telefon czy Skype), której istotą jest doprowadzenie klienta (coachee) do wyznaczonego sobie celu. Coach zadaje pytania, dzięki którym klient ma możliwość odkryć, co jest dla niego ważne, co daje poczucie spełnienia w życiu, a co przeszkadza w osiągnięciu sukcesu. Zdarza się również, że klient odkrywa, że jest to coś całkiem innego, niż do tej pory sądził. Spotkanie z coachem inicjuje bardzo ważny proces, który toczy się pomiędzy sesjami. To co się dzieje między spotkaniami ma często większe znaczenie dla osiągnięcia celu, niż sama rozmowa coachingowa. Zainicjowany w trakcie coachingu proces powoduje, że klient zaczyna modyfikować swoje działania i podejmować swoje decyzje w sposób bardziej efektywny, przez co staje się coraz bardziej skuteczny i w rezultacie, respektując swoje wartości, osiąga zamierzone cele.

Organizacyjnie: zwykle proces coachingowy trwa od 6 do 10 sesji. Pojedyncza sesja trwa 1-2 h. Sesje odbywają się z częstotliwością dostosowana do klienta, zwykle raz w tygodniu lub co 2 tygodnie.

Korzyści płynące z coachingu to:

  •   wzrost świadomości siebie
  •   wzrost poczucia własnej wartości
  •   lepsze rezultaty w pracy zawodowej, w sporcie, na uczelni
  •   poprawa relacje z ludźmi (z bliskimi, w pracy)
  •   lepsze radzenie sobie ze stresem
  •   efektywne radzenie sobie z obowiązkami na co dzień
  •   utrzymanie motywacji do ważnych zadań i skupienie na celach
  •   równowaga w życiu osobistym i zawodowym
  •   zwiększenie satysfakcji z życia

Wszystkich zainteresowanych pracą nad własnym "Celem" - zapraszamy do spotkań z naszym Coachem !

Kontakt: szkolenia@daspolska.com.pl, +48 534 240 100.

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się