Na skróty

08.04.2020 Wielkanoc
28.03.2018 Wielkanoc
23.03.2016 Wielkanoc
15.07.2015 Norma ISO 9001:2015

Komunikat DAS Polska

19.03.2020

Szanowni Państwo,

Wszyscy jesteśmy świadomi ograniczeń, jakie pandemia koronawirusa nakłada na nasze organizacje i życie osobiste. W ostatnich dniach stało się jasne, że indywidualne zasady organizacji oraz  decyzje rządu dotyczące ograniczenia podróży oraz potrzeba ochrony zdrowia i bezpieczeństwa osób - oznaczają, że jednostka certyfikująca SNR Registrars (Holdings) Limited oraz jej biura regionalne, w tym DAS Polska nie może w pełni kontynuować audytów w tradycyjnej formie. Jednocześnie  ważne jest, aby zaufanie, które certyfikacja zapewnia rynkowi, nie zostało nadmiernie zmniejszone w tych trudnych czasach.

W związku z powyższym na terenie Polski od 18 marca 2020 roku do odwołania, wprowadzamy procedurę działania w sytuacji wyjątkowej, która dopuszcza przeprowadzanie audytów zdalnie. Audyty zdalne będą przeprowadzane za pośrednictwem spotkań internetowych, zdalnego przeglądu dokumentów i zdalnych transmisji na żywo. Wybór dostępnych technologii informacyjno- komunikacyjnych („ICT”) każdorazowo, zostanie  wspólnie uzgodniony pomiędzy audytowaną Organizacją  a zespołem auditorów. Proces zdalnego audytowania odbędzie się zgodnie z zachowaniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa informacji i ochrony danych. Zastosowane „ICT” będą udokumentowane w planie audytu oraz w podsumowaniu z audytu.

Przeprowadzenie audytów  w formie zdalnej musi zapewniać uzyskanie przez zespół audytorów pewności, że certyfikowany system jest skutecznie wdrożony oraz że przyjęte cele audytu zostały osiągnięte.

Niniejsze działania mogą  stanowić pewne wyzwanie dla Państwa, ale ważne jest, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich pracowników obu stron. Państwa wsparcie w umożliwieniu tych działań pomoże zapewnić osiągnięcie obu celów.

 

W przypadku pytań, wątpliwości  służymy Państwu pomocą.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i emailowego z pracownikami Biura DAS Polska.

Zespół DAS Polska

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się